DAN HRVATSKOG SAVEZA INFORMATIČARA 2014
 
Zagreb, 18. prosinca 2014.
 
Kraj godine rezerviran je za sumiranje rezultata rada, a rezultati mladih informatičara u 2014. godini i više su nego dobri. Ovu uspješnu godinu Hrvatski savez informatičara priveo je kraju Danom Hrvatskog saveza informatičara, tradicionalnim programom kojim se zaokružuje rad u tekućoj godini, a koji je održan 18. prosinca 2014. godine u Zagrebu.
 
Čast da otvore ovu manifestaciju pripala je mladim smotrašima, autorima nagrađenih radova na Otvorenoj smotri softverskih radova 2014.
 
Svoje su radove prezentirali:
 
NAZIV RADA AUTORI
The Big Brain Theory Luka Leopoldović, Marijan Bagarić
po-RI-look Kristijan Vulinović, Dino Ilić, Ivan Rubinić
Rijeka - vodič za mlade Mihael Peklar, Ivana Žužić
Roditeljska zaštita Livio Benčik
Vaiter Karlo Sintić
 
Nakon prezentacije radova, Milan Korać, predsjednik Povjerenstva za OSR 2014., dodijelio je nagrađenim autorima diplome i simbolične nagrade Hrvatskog saveza informatičara.
 
Nagrade najuspješnijim natjecateljima na Hrvatskom otvorenom natjecanju iz informatike u šk. god. 2013/2014 dodijelili su Krešimir Malnar, voditelj projekta, Marin Tomić, voditelj izrade zadataka, te Vjekoslav Giacometti, voditelj evaluacije i provedbe.
 
Najuspješniji u prošloj školskoj godini bili su:
 
OSNOVNE ŠKOLE
 
MJESTO NATJECATELJ EKIPA
2. razred
1 Dora Lendvaj RIK Popovača
4. razred
1 Dorijan Lendvaj RIK Popovača
2 Patrik Blašković Društvo informatičara Pula
3 Domagoj Barbarić OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
5. razred
1 Ivan Jambrešić Udruga mladih programera S VIJUGOM Zagreb
2 Krešimir Nežmah Udruga mladih programera S VIJUGOM Zagreb
3 Lucija Ilakovac OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
6. razred
1 Martin Josip Kocijan MIS Strahoninec
2 Branimir Stanković OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
3 Krunoslav Tomičić OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
7. razred
1 Dominik Fistrić Udruga informatičara web.edit Zagreb
2 Lovro Kalinovčić Udruga informatičara web.edit Zagreb
3 Anto Matanović OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
8. razred
1 Vilim Lendvaj RIK Popovača
2 Marko Prološčić Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice
3 Luka Jovanović Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
 
EKIPNI POREDAK
 
MJESTO EKIPA VODITELJI
1 RIK Popovača Vlado Lendvaj
2 Udruga informatičara web.edit Zagreb Ivan Vučica
3 Udruga informatičara Božo Težak Zagreb Kristijan Burnik
 
SREDNJE ŠKOLE
 
MJESTO NATJECATELJ EKIPA
1. razred
1 Adrian Beker XV. gimnazija Zagreb
2 Robert Benić XV. gimnazija Zagreb
3 Marin Knežević XV. gimnazija Zagreb
2. razred
1 Domagoj Bradač XV. gimnazija Zagreb
2 Kristijan Rupić XV. gimnazija Zagreb
3 Petar Orlić XV. gimnazija Zagreb
3. razred
1 Ivan Lazarić Društvo informatičara Pula
2 Tonko Sabolčec XV. gimnazija Zagreb
3 Mihael Liskij XV. gimnazija Zagreb
4. razred
1 Mislav Balunović Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod
2 Mislav Bradač V. gimnazija Zagreb
3 Dominik Gleich XV. gimnazija Zagreb
 
EKIPNI POREDAK
 
MJESTO EKIPA VODITELJI
1 XV. gimnazija Zagreb Nikola Dmitrović
2 V. gimnazija Zagreb Vedran Kušić
3 Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod Zlatko Markovinović
 
Uslijedila je dodjela nagrada osvajačima medalja na međunarodnim informatičkim olimpijadama:
- CEOI 2014 - 21. srednjoeuropska informatička olimpijada / Jena, Njemačka, od 18. do 24. lipnja
- IOI 2014 - 26. međunarodna informatička olimpijada / Taipei, Tajvan, od 13. do 20. srpnja
 
Nagrade u ime HSIN-a osvajačima medalja uručio je Alen Spiegl, predsjednik HSIN-a.
 
Ovom su prilikom nagrađeni sljedeći učenici:
 
IME I PREZIME RAZRED ŠKOLA/KLUB USPJEH
Mislav Balunović 4 Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod - srebrna medalja na CEOI
- srebrna medalja na IOI
Mislav Bradač 4 V. gimnazija Zagreb - srebrna medalja na CEOI
- brončana medalja na IOI
Dominik Gleich 4 XV. gimnazija Zagreb - brončana medalja na CEOI
- srebrna medalja na IOI
Tonko Sabolčec 3 XV. gimnazija Zagreb - brončana medalja na CEOI
 
Ove su godine nagrađeni i studenti koji su nastupili na Srednjoeuropskom regionalnom studentskom ACM natjecanju.
Tri tima Sveučilišta u Zagrebu ostvarila su zapažen uspjeh dok je tim Zagreb 1 na ovom natjecanju uvjerljivo osvojio prvo mjesto te se plasirao u finale Svjetskog studentskog ACM ICPC natjecanja.
 
Nagrade studentima uručio je doc. dr. sc. Ante Đerek, a nagrađeni su timovi u sastavu:
 
ZAGREB 1 1. MJESTO
Stjepan Glavina, FER, student 2. godine diplomskog studija
Ivan Katanić, FER, student 1. godine diplomskog studija
Gustav Matula, FER, student 1. godine diplomskog studija
ZAGREB 2 4. MJESTO
Mislav Balunović, PMF-MO, student 1. godine preddiplomskog studija
Ivica Kičić, PMF-FO, student 1. godine diplomskog studija
Marin Tomić, PMF-MO, student 2. godine prediplomskog studija
ZAGREB 3 9. MJESTO
Matija Milišić, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
Antun Razum, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
Tomislav Tunković, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
 
Ujedno je nagrađen i tim koji je na Finalu svjetskog ACM ICPC natjecanja 2014. godine osvojio 8. mjesto i srebrnu medalju:
 
ZAGREB 1 8. MJESTO
Stjepan Glavina, FER, student 2. godine diplomskog studija
Ivan Katanić, FER, student 1. godine diplomskog studija
Goran Žužić, FER, student 2. godine diplomskog studija
 
Posebno priznanje uručeno je Goranu Žužiću, koji je s nastupom na Finalu svjetskog ACM ICPC natjecanja 2014 završio svoju natjecateljsku programersku karijeru započetu još u osnovnoškolskim danima.
 
Simbolične poklone za sve nagrađene osigurao je Hrvatski savez informatičara dok su studenti tima Zagreb 1 nagrađeni i od strane tvrtke Omega software.
 
Svečanost Dana HSIN-a uveličali su uvaženi gosti: Davor Denkovski, savjetnik u Uredu gradonačelnika Grada Zagreba, Krešimir Sikulin iz Hrvatskog informatičkog zbora, Ilko Brnetić, profesor na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, članovi Izvršnog odbora HSIN-a i drugi dragi nam gosti.
 
Nakon dodjela svečanost je završila skromnim prigodnim domjenkom za sve sudionike.
 
U Zagrebu, 22. prosinca 2014. Za Hrvatski savez informatičara:
Krešimir Malnar, v.d. tajnik