DAN HRVATSKOG SAVEZA INFORMATIČARA 2016
 
Zagreb, 14. prosinca 2016.
 
Godinu na odlasku Hrvatski je savez informatičara obilježio organizacijom Dana HSIN-a 14. prosinca 2016. u Zagrebu i tom smo se prilikom prisjetili svih uspješno provedenih programa, osvojenih medalja i postignutih uspjeha naših mladih informatičara.
Kako i priliči prosincu, dodijeljene su i nagrade najboljim natjecateljima na Otvorenoj smotri softverskih radova, Hrvatskom otvorenom natjecanju u informatici te međunarodnim natjecanjima.
 
Ovu manifestaciju otvorili su mladi smotraši, autori nagrađenog rada "JAM" na Otvorenoj smotri softverskih radova 2016, Stjepan Brkić, Karlo Sintić i Anton Licul Grk.
 
Nakon prezentacije radova, Milan Korać, predsjednik Povjerenstva za OSR 2016., dodijelio je nagrađenim autorima diplome i nagrade Hrvatskog saveza informatičara.
 
Nagrade najuspješnijim natjecateljima na Hrvatskom otvorenom natjecanju iz informatike u šk. god. 2015/2016 dodijelili su Nikola Dmitrović, Mihael Liskij i Matej Ferenčević.
 
Najuspješniji u prošloj školskoj godini bili su:
 
OSNOVNE ŠKOLE
 
MJESTO NATJECATELJ EKIPA
4. razred
1 Roko Stanić OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
2 Dora Lendvaj Robotičko informatički klub Popovača
3 Mateo Radoš OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
5. razred
1 Magdalena Kavka OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
2 Matija Bujanić Mladi informatičari Strahoninca
3 Nikolina Katavić OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
6. razred
1 Dorijan Lendvaj Robotičko informatički klub Popovača
2 Patrik Pavić OŠ Ante Kovačića Zagreb
3 Tomi Stanišić OŠ Dragutin Tadijanović Slavonski Brod
7. razred
1 Krešimir Nežmah Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
2 Vlatko Rohak Robotičko informatički klub Popovača
3 Vedran Cifrek Mladi informatičari Strahoninca
8. razred
1 Martin Josip Kocijan Mladi informatičari Strahoninca
2 Jakov Manjkas II. osnovna škola Bjelovar
3 Leon Stjepan Uroić Robotičko-informatički klub Križ
 
EKIPNI POREDAK
 
MJESTO EKIPA VODITELJI
1 Robotičko informatički klub Popovača Vlado Lendvaj
2 Mladi informatičari Strahoninca Dejan Drabić
3 Udruga informatičara Božo Težak Zagreb Kristijan Burnik
 
SREDNJE ŠKOLE
 
MJESTO NATJECATELJ EKIPA
1. razred
1 Lovro Kalinovčić XV. gimnazija Zagreb
2 Dominik Fistrić XV. gimnazija Zagreb
3 Luka Jengić Gimnazija Požega
2. razred
1 Vilim Lendvaj XV. gimnazija Zagreb
2 Josip Klepec XV. gimnazija Zagreb
3 Leonard Inkret XV. gimnazija Zagreb
3. razred
1 Adrian Beker XV. gimnazija Zagreb
2 Vedran Kurdija XV. gimnazija Zagreb
3 Robert Benić XV. gimnazija Zagreb
4. razred
1 Domagoj Bradač XV. gimnazija Zagreb
2 Kristijan Rupić XV. gimnazija Zagreb
3 Stjepan Požgaj Gimnazija J. Slavenskog Čakovec, Međimurski informatički klub
 
EKIPNI POREDAK
 
MJESTO EKIPA VODITELJI
1 XV. gimnazija Zagreb Nikola Dmitrović
2 Gimnazija J. Slavenskog Čakovec, Međimurski informatički klub Miljenko Blažeka
3 Prva gimnazija Varaždin Vladimir Mikac
 
Uslijedila je dodjela nagrada osvajačima medalja na međunarodnim informatičkim olimpijadama:
- CEOI 2016 - 23. srednjoeuropska informatička olimpijada / Piatra Neamt, Rumunjska, od 18. do 23. srpnja
- IOI 2016 - 28. međunarodna informatička olimpijada / Kazan, Rusija, od 12. do 19. kolovoza
 
Nagrade u ime HSIN-a osvajačima medalja uručio je Krešimir Malnar.
 
Ovom su prilikom nagrađeni sljedeći učenici:
 
IME I PREZIME RAZRED ŠKOLA/KLUB USPJEH
Domagoj Bradač 4 XV. gimnazija Zagreb - zlatna medalja na CEOI
- srebrna medalja na IOI
Vilim Lendvaj 2 XV. gimnazija Zagreb - brončana medalja na CEOI
- brončana medalja na IOI
Adrian Beker 3 XV. gimnazija Zagreb - brončana medalja na IOI
Marin Kišić 3 Prva gimnazija Varaždin - nastup na CEOI i IOI
Josip Kelava 3 Prva gimnazija Varaždin - nastup na CEOI
 
Ove su godine nagrađeni i studenti koji su nastupili na Srednjoeuropskom regionalnom studentskom ACM natjecanju.
Svi timovi Sveučilišta u Zagrebu ostvarili su zapažen uspjeh dok je tim Zagreb 1 na ovom natjecanju osvojio fenomenalno drugo mjesto te se plasirao u finale Svjetskog studentskog ACM ICPC natjecanja.
 
Nagrade studentima uručio je doc. dr. sc. Ante Đerek, a nagrađeni su timovi u sastavu:
 
ZAGREB 1 2. MJESTO
Mislav Balunović, PMF-MO, student 3. godine preddiplomskog studija
Domagoj Bradač, PMF-MO, student 1. godine preddiplomskog studija
Marin Tomić, PMF-MO, student 2. godine diplomskog studija
ZAGREB 2 9. MJESTO
Ivan Lazarić, PMF-MO, student 2. godine preddiplomskog studija
Mihael Liskij, FER, student 2. godine preddiplomskog studija
Tonko Sabolčec, FER, student 2. godine preddiplomskog studija
4. RAZRED SREDNJE ŠKOLE (neslužbena konkurencija) 14. MJESTO
Adrian Beker, učenik 4. razreda, XV. gimnazija Zagreb
Josip Kelava, učenik 4. razreda, Prva gimnazija Varaždin
Marin Kišić, učenik 4. razreda, Prva gimnazija Varaždin
ZAGREB 5 17. MJESTO
Dominik Gleich, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
Matej Gradiček, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
Borna Vukorepa, PMF-MO, student 1. godine diplomskog studija
ZAGREB 6 18. MJESTO
Dario Babojelić, FER, student 2. godine preddiplomskog studija
Luka Barišić, FER, student 2. godine preddiplomskog studija
Ivan Šego, FER, student 2. godine preddiplomskog studija
ZAGREB 3 19. MJESTO
Matija Milišić, FER, student 2. godine diplomskog studija
Antun Razum, FER, student 2. godine diplomskog studija
Tomislav Tunković, FER, student 2. godine diplomskog studija
ZAGREB 4 33. MJESTO
Mislav Bradač, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
Martin Gluhak, FER, student 1. godine diplomskog studija
Ivan Paljak, FER, student 2. godine diplomskog studija
3. RAZRED SREDNJE ŠKOLE (neslužbena konkurencija) 41. MJESTO
Leonard Inkret, učenik 3. razreda, XV. gimnazija Zagreb
Josip Klepec, učenik 3. razreda, XV. gimnazija Zagreb
Vilim Lendvaj, učenik 3. razreda, XV. gimnazija Zagreb
 
Ujedno je nagrađen i tim koji je na Finalu svjetskog ACM ICPC natjecanja 2016. godine osvojio 28. mjesto:
 
ZAGREB 28. MJESTO
Ivan Lazarić, PMF-MO, student 2. godine preddiplomskog studija
Mihael Liskij, FER, student 2. godine preddiplomskog studija
Tonko Sabolčec, FER, student 2. godine preddiplomskog studija
 
Poklone za sve nagrađene osigurao je Hrvatski savez informatičara dok su studenti tima Zagreb 1 nagrađeni i od strane tvrtke Omega software.
Nagradu je uručio Bojan Antolović, član Izvršnog odbora HSIN-a.
 
Svečanost Dana HSIN-a uveličali su i tajnici nacionalnih saveza tehničke kulture, Slavko Borac iz Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport i Saida Deljac, vanjska suradnica za informatiku i računalstvo Agencije za odgoj i obrazovanje koja se nazočnima obratila u ime ravnateljice Jadranke Žarković-Pečenković.
 
Nakon dodjela svečanost je završila prigodnim domjenkom za sve sudionike.
 
U Zagrebu, 16. prosinca 2016. Za Hrvatski savez informatičara:
Krešimir Malnar, tajnik