VRSIH Logo
 
U sklopu višegodišnjeg programa Hrvatskog saveza informatičara
"Izvankolegijski rad sa studentima informatičarima hrvatskih sveučilišta"
te u suradnji s udrugom HSIN-a, Informatičkim klubom studenta FER-a - X.fer-om
i njihovim programom "Natjecateljsko programiranje"
 
održat će se
 
NATJECANJE TIMOVA STUDENATA INFORMATIČARA HRVATSKIH SVEUČILIŠTA
 
u nedjelju, 27. listopada 2019., od 10:00 do 15:00 na Sveučilištima u Zagrebu, Osijeku, Rijeci i Puli
 
Na natjecanju će sudjelovati sljedeći timovi:
 
Tim 1 (Zagreb)
Ivan Avirović
Bruno Iljazović
Luka Tomić
Tim 2 (Zagreb)
Dario Babojelić
Luka Barišić
Ivan Šego
Tim 3 (Zagreb)
Borna Berta
Dorotea Jakić
Hrvoje Maligec
Tim 4 (Zagreb)
Fabijan Bošnjak
Dominik Fistrić
Gabrijel Jambrošić
Tim 5 (Zagreb)
Mislav Bradač
Tim 6 (Zagreb)
Max Carin Balić
Patrik Đurđević
Lovro Kalinovčić
Tim 7 (Zagreb)
Grgur Crnogorac
Fran Čutura
Janko Vidaković
Tim 8 (Zagreb)
Luka Džimbeg
Marin Meštrović
Bojan Štetić
Tim 9 (Zagreb)
Dino Ehman
Matej Kroflin
Suzana Pratljačić
Tim 10 (Zagreb)
Leonard Inkret
Vilim Lendvaj
Borna Šimić
Tim 11 (Zagreb)
Luka Jovanović
Josip Kelava
Vedran Kurdija
Tim 12 (Zagreb)
Marin Kišić
Josip Klepec
Paula Vidas
Tim 13 (Zagreb)
Marko Lazarić
Patrik Matošević
Petar Mihalj
Tim 14 (Zagreb)
Karlo Miličić
Filip Rukavina
Fran Zekan
Tim 15 (Zagreb)
Stjepan Požgaj
Tonko Sabolčec
Ivan Žufić
Tim 16 (Zagreb)
Sven Radovinović
Dario Sindičić
Lovro Sindičić
Tim 17 (Osijek)
Karlo Iletić
Antonio Janjić
Tomislav Prusina
Tim 18 (Osijek)
Filip Kadak
Petar Kelava
Matija Patajac
Tim 19 (Rijeka)
Marina Banov
Anton Frlan
Luka Otović
Tim 20 (Rijeka)
Matija Dizdar
Erik Otović
Ivana Žužić
Tim 21 (Rijeka)
Stella Dumenčić
Robin Šćulac
Lucija Žužić
Tim 22 (Rijeka)
Borna Gilja
Mateja Napravnik
Marin Vidaković Lipovac
Tim 23 (Pula)
Lucija Babić
Borna Ivanković
Lucia Vareško
Tim 24 (Pula)
Timon Dudaković
Marko Gabrovec
Jurica Jurinčić
Tim 25 (Pula)
Rafael Krstačić
Lucian Tin Udovičić
Leon Vila
Tim 26 (Pula)
Karlo Skok
Mirko Sršen
Leona Štrucelj
Tim 27 (SŠ)
Fran Babić
Pavel Kliska
Dorijan Lendvaj
Tim 28 (SŠ)
Vlatko Borevković
Marko Dorčić
Ivan Janjić
Tim 29 (OŠ)
Luka Protulipac
Marin Protulipac
Tim 30 (OŠ)
Lara Semeš
Fran Škarica
 
Prema pravilima natjecanja, jedan tim sastoji se od tri studenta s istog sveučilišta. Dodatno, na poziv organizatora, na natjecanju mogu sudjelovati i timovi koji nastupaju u neslužbenoj konkurenciji (timovi 27-30).
Natjecanje se sastoji od rješavanja 8-12 zadataka unutar 5 sati. Dozvoljeni programski jezici su Python, C/C++ i Java na Linux platformi.
Primjere zadataka, test podataka i rješenja s prošlogodišnjih studentskih natjecanja možete pronaći ovdje.
 
Timovi koji na ovom natjecanju postignu najbolje rezultate steći će pravo nastupa na CERC-u (Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje). CERC 2019 će se ove godine održati u Pragu, Češka, od 29. studenog do 2. prosinca 2019. godine, gdje će se timovi natjecati za pravo nastupa na svjetskom studentskom ICPC natjecanju koje će se održati u Moskvi, Rusija, od 21. do 26. lipnja 2020. godine.
 
Znanstveno povjerenstvo
Domagoj Bradač
Adrian Satja Kurdija
Krešimir Nežmah
Ivan Paljak
Patrik Pavić
 
Voditelj kolegija "Natjecateljsko programiranje"
doc. dr. sc. Ante Đerek, FER
 
Evaluacija i provedba natjecanja
Matej Ferenčević
 
Organizacija i provedba programa
Krešimir Malnar, tajnik HSIN-a